Doğalgaz Projesi


Doğalgaz Projesi

Doğalgaz Projesi denince İgdaş tarafından yetki verilmiş olan firmaların mühendisleri tarafından çizilir. İgdaş bu çizilmiş olan projeyi kontrol ederek onaylanır. Doğalgaz projesı tesisatta herhangi bir değişiklik yapılırsa çizilmesi gereklidir. Bunun için örnek vermek gerekirse; Ocak hattı, doğalgaz sobası hattı, veya kombiye giden bir hat üzerinde değişiklik yapılırsa İgdaş tarafından daire vb. alanınız için proje çizilmesi istenecektir.

Doğalgaz Projesi Aşamasından Sonra Ne İşlem Yapılır?

Doğalgaz Projesı onaylandıktan sonra mühendis tarafından çizilen projeye göre doğalgaz tesisatının yapım işlemine başlanır.

Doğalgaz tesisatı yapımı için gereken ana malzemeler şunlardır; Doğalgaz tesisatı için gerekli borular, Doğalgaz dağıtım boruları, Doğalgaz Tesisatı Ana Vanası, Basınç regülatörü, Manuel vanalar, kolon ve iç tesisatlar, Kombi sistemlerini çalıştıran malzemelerdir.

Doğalgaz Projesi

Tesisat işlemleri tamamlandıktan sonra İgdaş tarafından onaylanmasıyla birlikte İgdaştan randevu alınır. İgdaşın yoğunluğuna göre alınan randevuya firmamızın yetkili mühendisi ve İgdaş tarafından randevu için görevlendirilen mühendisi ile birlikte yerinde gaz kaçağını, tesisatta bir sorun olup olmadığını kontrol ettikten sonra uygun gördüğü taktirde gaz açılışını gerçekleştirirler.

 

Doğalgaz Tesisatı Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Öncelikle bu hizmeti verebilecek işinin arkasında durabilecek uzman ve İgdaş yetkili firmaları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

  • Kolayca müdahale edebilmek için doğalgaz borularına ulaşım kolay olmalıdır.
  • Gaz taşıyacak olan borular görünür olmalıdır.
  • Bağlantı noktaları sızdırmazlık macunu ve ketenle kaplanmalıdır.
  • Yapılan borular kelepçe yardımı ile sabitlenmelidir.
  • Kullanılacak olan boruların paslanmaya karşı korumalı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Yönetmeliğe uygun olarak işlem yapılmalıdır.

Aklınıza takılan soru var ise bizlere aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz;

Whatsapp hattımız: 0549 720 4752

İletişim hattımız: 0212 535 00 53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir