0

İstanbul Doğalgaz Tesisatı 2021

Doğalgaz Tesisatı 

Doğalgaz tesisatı genel olarak Daire içi ve Bina Ana Kolon tesisatı olarak ikiye ayrılabilir.

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

Daire İçi doğal gaz tesisatı Nedir sorusuna;

Daire içi doğal gaz tesisatı daire girişinde bulunan tesisatın ev içindeki kombi-ocak, şofben-ocak veya soba-ocak’a kadar getirilme işlemine denir. Bu işlem ortalama 1-2 gün aralığında sürmektedir. Doğal gaz Tesisat işlemleri İgdaş yetkili firmalara yaptırmak daha sağlıklıdır.

Daire içi doğal gaz tesisatı işlemleri İstanbul içi tüm ilçeler ve semtlerine hizmetimiz vardır.

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı yaparken nasıl bir yol izlenir?

Daire içi doğal gaz tesisatı yaparken nasıl bir yol izlenir sorusuna;

Doğal gaz tesisatı için öncelikle İgdaş yetkili firma tarafından doğal gaz projesi çizilir ve onayı alınır. Çizilen projeye göre uygun çaplarda doğalgaz boruları birbirine bağlanarak daire içerisindeki ısıtıcı cihazlara gaz ulaşılması sağlanır. Sayaç işlemleri için sayaç siparişi edilir ve yetkili firma tarafından dairenize özel olan sayaç takılır. İgdaştan randevu almadan önce dairenizdeki son kontroller gerçekleştirilir. Bu kontroller doğalgaz borularının sağlamlığı, yapılan tesisatta gaz kaçağı olup olmadığı, vanaların sağlamlığı gibi konulardır. Kontroller sırasında bir eksiklik meydana gelmezse İgdaştan randevu alınır ve gaz açma işlemleri tamamlanır.

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Fiyatları Ne Kadar?

Daire içi Doğal gaz Tesisat fiyatları konusuna değinmek gerekirse, işlemin yapılacağı yeri görmeden fiyatı vermek yanlış olur. Öncelikle keşif yapılması gerekmektedir. Keşif esnasında müşterilerinde ihtiyaçları (Kombi, şofben, soba vb.) ele alınarak net bir fiyat aralığı söylenebilir. Yapılacak tesisatın uzunluğu, kullanılacak olan yardımcı malzemeler belirlenecek olan fiyata etki etmektedir.

Bina Ana Kolon Tesisatı

Bina ana kolon tesisatı nedir sorusuna;

Binanızın dışarısındaki doğalgaz kutusundan başlayıp bina içerisindeki her dairenin kapısına kadar yapılan işlemdir. Ana kolon tesisatı kaynaklı olarak yapılmaktadır. Kaynaklı olan tesisatın yapılması oldukça zor ve dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden işin ehli olan İgdaş yetkili firmalara yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bina Ana Kolon Tesisatı yaparken nasıl bir yol izlenir?

Bina Ana Kolon Tesisatı yapılırken nasıl bir yol izlenir sorusuna;

Bina Ana Kolon Tesisatı için başlangıç olarak İgdaş yetkili firma tarafından proje çizilir ve İgdaş onayı alınır. Onay alındıktan sonra çizilen projeye göre tesisat işlemi yapılır. Yapılan tesisatın İgdaştan proje ile uygun olup olmadığı kontrol edilir ve doğalgaz sızdırmazlık testleri yapılır. Sonuç olumlu geçerse İgdaş tarafından gaz açımına onay verilir ve binaya gaz verilir ve gaz açma işlemi tamamlanır. Tesisat işlemleri ortalama 1-2 gün sürmekle beraber gaz açma işlemi 1 haftayı bulabilir.

Bina Ana Kolon Tesisatı Fiyatları Ne Kadar?

Bina ana kolon tesisatı fiyatları konusuna değinmek gerekirse, işlemin yapılacağı yeri görmeden herhangi bir fiyat vermek yanlış olur. İşlemin yapılacağı yeri görmek neler kullanılır neler kullanılmaz gibi soruları çözüme kavuşturduktan sonra verilecek fiyat doğru olacaktır.

Doğalgaz Nedir?

Doğal gaz yer kabuğu içinde fosil kaynaklıdır. Gaz halinde bulunur ve yanıcı özelliğe sahiptir. Büyük bir bölümü metan gazı adı verilen hidrokarbon bileşiminden oluşur. Normal şartlarda renksiz ve kokusuzdur. Kaçakların fark edilmesi amacıyla dağıtımından önce yapay olarak kokulandırılır. Kimyasal yapısının basit olmasıyla yanma işlemi kolaydır ve tam yanma gerçekleşir. Yanması kolay olduğu için oldukça tehlikeli bir maddedir.

Kombi Montajı işlemleri için TIKLAYIN.

Doğalgaz Tesisatı

 

Bizlere ulaşmak için;

WhatsApp: 0549 720 47 52

İletişim Tel: 0212 535 00 53

 

Yetkili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir