Kalorifer Tesisatı


Kalorifer Tesisatı

Kalorifer Tesisatı konusuna değinmek gerekirse;

En yaygın olarak kullanılan ısınma yöntemlerinden birisi doğalgaz ile ısınmadır. Ana ısıtıcı olan cihazdan çıkan ısının odalarınızdaki peteklerinize gönderilmesine yardımcı olan tesisata kalorifer tesısatı demekteyiz. Güvenilir bir ısınma sağlamak için kalorifer tesısatı doğru kurulmalı, kullanılacak olan yardımcı malzemeler titizlikle seçilmelidir. Tesisatınızı yapacak olan firmanızı da özenle seçmeniz gerekmektedir. İşlemden sonra sizlere geri hizmet verebilecek mi gibi sorunları yaşamamak için İgdaş yetkili firmalarla çalışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kalorifer Tesisati Nasıl Yapılır?

Kalorifer Tesisatı Nasıl Yapılır sorunuza şöyle bir cevap vermek istedik;

Tesisatınız yapılmadan önce yetkili kişiler ile birlikte bir ön keşif yapılması gerekir. Bu keşif sırasında hangi yardımcı malzemeler kullanılacağı, tesisatın yapılacağı yerin ölçülerinin alınması, boruların nereden geçeceği ve peteklerin nerelere konulacağı konusunda bir karara varılır. Keşif işleminden sonra ısıtması yapılacak olan mekanın büyüklüğüne göre uygun bir kombi seçimi yapılarak uygun bir yere montajı gerçekleştirilir. Peteklere gidecek suyun tesisat boruları ev estetiğine uygun bir şekilde Kombi petek arası bağlantısı gerçekleştirilir.

Kalorifer Tesisati Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalorifer Tesisati Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenlere değinmek gerekirse;

Kalorifer Tesisati yapılırken bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmemesi durumunda su damlatma, yeterli ısı alınamaması veya aşırı ısınma yaşanabilir. Daha kötüsü olarak yapılan işlemin tekrar yapılması gibi zahmetli ve masraflı bir durumla karşılaşılabilir.

  • Yapılacak olan tesisat borularının gidiş yönünün belirlenmesi oldukça önemli bir konudur. Tesisat yapılırken minimum dirsek kullanılarak kısa ve az dönüşlü tesisat yapılmalıdır. Bu şekilde yapılacak tesisatlar da ısı kaybı önlenerek tasarruf sağlanmış olur.
  • Peteklerin seçimi yapılacak olan tesisat kadar oldukça önemli bir rol izlemektedir. Oda büyüklüğü, odanın kullanımı ve odanın ısı kaybına bağlı olarak belirlenmelidir. Fazla petek konulması odanın fazla ısınmasına, ısınmasıyla birlikte kabaracak olan doğalgaz faturanıza direk etki edecektir. Buradaki asıl amaç uygun şekilde petek seçerek hem odanızı ısıtmak hem de faturanıza tasarruf sağlamaktır.
  • Bir diğer önemli konu olan Kombi yer seçimi özellikle mutfak veya banyoya yakın bir yer seçilmesi tavsiye edilir. İki bölüme olan uzaklık arttıkça su ve gaz sarfiyatı artacaktır.

Kalorifer Tesisatı

 

Eğer bizi tercih ettiyseniz aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz;

Whatsapp hattımız: 0549 720 4752

İletişim hattımız: 0212 535 00 53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir