0

Şofben Tesisatı

Şofben Tesisatı

Şofben Tesisatı yapılmadan önce kullanılacak olan Şofbenin (Hermetik, Bacalı, Elektrikli) belirlenmesi gerekir. Belirlenen Şofbenin cinsine göre tesisatın planlaması yapılır. İnsanların sıcak su ihtiyacını karşılamak için çeşitli su ısıtıcı tipleri mevcuttur ve bunlardan bir tanesi Şofben veya Termosifon olarak adlandırılır.

Termosifon Çeşitleri Nelerdir?

Hermetik Şofben Tesisatı

Hermetik Şofben, Şofben çeşitleri arasında oldukça önemli bir konuma sahiptir. Sıcak su ihtiyacında kullanıcılar için sorun veya sıkıntı yaşatmaz. Kullanımı oldukça kolay olan Hermetik Şofbenler yapılan ayar sayesinde kullanıcının beklentisi olan sıcak suya hemen cevap vermektedir. Genelde banyolara monte edilmektedir ve dairenin sıcak su ihtiyacı için kullanılır. Sıcak suyu karşılarken sağlık sorunu vb. sıkıntıların yaşanmamasını sağlarlar. İçerisinde bulunan fan ile atık gazları dışarıya atar ve emniyet sistemi sayesinde kullanıcının sağlığını riske atmaz. Hermetik Şofbenler bacaya bağlı çalışmadığı için ortamın sürekli havalandırılmış veya hava alması gibi zorunluluk yaratmazlar.

Bacalı Şofben Tesisatı

Bacalı Şofben, diğer şofben çeşitlerine göre daha az tercih edilmektedir. Sebebi ise banyoya monte edilerek banyoda sıcak su ihtiyacını karşılamasıdır. Bulunduğu ortamın geniş olması gereklidir ve ortamdaki havayı kullandığı için daha sağlıklı ısıtma gerçekleştirebilsin. Bacalı şofbenin bulunduğu ortamdaki bir camın sürekli açık kalması gereklidir. Ortamın havasız kalması demek bacalı şofbenin sönmesi yani çalışmaması demektir. Ek olarak sık sık baca temizliği yapılması gerekir. Bacanın tıkanması ile birlikte atık gazı dışarıya çıkamaz ve içeriye sızarak kullanıcının sağlığını tehlikeye atabilir.

Şofben Montajı Nasıl Yapılır?

  • Şofben duvara monte edilir.
  • Baca bağlantısı uygun bir şekilde yapılır.
  • Soğuk ve sıcak su bağlantıları flex yardımı ile yapılır.
  • Montaj esnasında 1 adet vana kullanılır.
  • Basınç problemi olan tesisatlar da cekvalf kullanılmalıdır.

Eğer bizi tercih ettiyseniz aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz;

Şofben Tesisatı

 

Whatsapp hattımız: 0549 720 4752

İletişim hattımız: 0212 535 00 53

 

 

Yetkili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir